Gdzie na majówkę? Poznań na niepogodę.

poznań atrakcje, co warto zobaczyć w poznaniu, wielkopolska, ciekawe miejsca w wielkopolsce, co zwiedzać w wielkopolsce, gdzie pojechać w wielkopolsce, wielkopolska z dzieckiem, Poznań, palmiarnia, na weekend, turystyka rodzinna

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Dlatego chciałabym podzielić się z Wami kilkoma pomysłami na spędzenie tego czasu w Poznaniu. O tym co można zobaczyć na Starym Rynku i na Ostrowie Tumskim pisałam w oddzielnych postach. Tutaj postaram się zaproponować atrakcje wg nieco innych kryteriów.

I choć podzieliłam je na Poznań na pogodę i Poznań na niepogodę, to właściwie wszystkie można zakwalifikować jako Poznań na weekend, Poznań dla dzieci, Poznań we dwoje. Zresztą sami zobaczcie:

Poznań na niepogodę

1. Rogalowe Muzeum Poznania

to jedna z najnowszych i jednocześie najbardziej popularnych atrakcji Poznania, położona tuż przy Starym Rynku. Mówi się, że być w Poznaniu i nie zjeść rogala świętomarcińskiego to jak być w Rzymie i nie zobaczyć papieża. Tutaj poznacie historię rogala, zobaczycie w jaki sposób powstaje, a na koniec będziecie mogli skosztować tego poznańskiego przysmaku. A wszystko opowiedziane poznańską gwarą z duuuużą dawką humoru. Naprawdę świetna zabawa dla dużych i małych turystów! Ponieważ Rogalowe Muzeum jest coraz bardziej popularne, dlatego bezpieczniej jest zarezerwować sobie wstęp przed przyjazdem. Choć okna Muzeum wychodzą wprost na ratusz, to wejście znajduje się od strony ul. Klasztornej 23.
Godziny pokazów oraz ceny biletów sprawdzicie na stronie: stronie internetowej

2. Termy Maltańskie

to największy w Polsce kompleks rekreacyjny, z wodą termalną, saunami, z basenami sportowymi, rekreacyjnymi zarówno dla rodzin z małymi dziećmi jak i dla dorosłych. Baseny sportowe oraz część rekreacyjna znajduje się pod dachem, a część ze zjeżdżalniami znajduje się na wolnym powietrzu. Termy znajdują się nad Jeziorem Maltańskim (po przeciwnej stronie jeziora niż stok narciarski). Dojazd od strony ul. Warszawskiej. Zwróćcie uwagę na parkingi. Te położone najbliżej wejścia są najdroższe – opłata naliczana za każdą rozpoczętą godzinę, natomiast te nieco dalsze mają stałą opłatę bez względu na długość parkowania.

Szczegóły dotyczące wstępów znajdziecie na stronie internetowej.

Poznań na weekend,

3. Brama Poznania

to miejsce, gdzie przy pomocy multimediów poznacie historię miasta. Ekspozycję zwiedza się z audioprzewodnikiem dostosowując tempo zwiedzania do własnych możliwości. Dostępne są dwie trasy: dla dorosłych i dla dzieci, które w aktywny sposób mogą „dotykać” historii. W okresie letnim można wejść na taras widokowy, z którego roztacza się piękny widok na Ostrów Tumski. Warto pamiętać, że wejścia na ekspozycję odbywają się co 20 minut. Tutaj również warto zarezerwować wcześniej bilety. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej  lub pod numerem telefonu 61 647 76 34.
Dojście do Bramy Poznania z Ostrowa Tumskiego od ul. Dziekańskiej albo przechodząc na drugą stronę Cybiny przez Most Jordana.
Będąc na Ostrowie Tumskim można również odwiedzić Rezerwat Archeologiczny Genius Loci oraz Muzeum Archidiecezjalne. O wszystkich tych atrakcjach piszę w oddzielnym poście.

Gdzie majówka w Polsce

4. Palmiarnia

położona w Parku Wilsona, największa w Polsce, jedna z pięciu największych w Europie. Niedawno obchodziła 100. urodziny! W dziewięciu przeszklonych pawilonach znajdują się rośliny z wszystkich stref klimatycznych, a dodatkowo w jednym z pawilonów umieszczono akwaria. Wędrując pomiędzy poszczególnymi strefami odczuwa się różnice temperatur i wilgotności. Pobyt w Palmiarni jest atrakcją o każdej porze roku 🙂 Przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć owocujące bananowce, a także drzewo kakaowca, pomarańcze i mandarynki, bambusy, liany, kaktusy, storczyki i wiele, wiele innych. Dojście pieszo od ul. Głogowskiej przez Park Wilsona, samochodem lepiej dojechać od strony ul. Matejki.
Godziny otwarcia i ceny biletów można sprawdzić na stronie internetowej

Na weekend, turystyka rodzinna

5. Stadion Lecha

tego miejsca nie trzeba specjalnie rekomendować. Atrakcja nie tylko dla miłośników futbolu. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się w ciągu całego tygodnia z pewnymi wyjątkami.  W trakcie spaceru zwiedza się miejsca dostępne dla zawodników gospodarzy i gości, dla VIP-ów, ale też płytę boiska i trybuny, a to wszystko z mnóstwem ciekawostek.
Godziny wejść warto sprawdzić na stronie internetowej stadionu i zarezerwować wcześniej bilety

Ciekawe miejsca w Poznaniu

6. Laboratorium Wyobraźni

to miejsce, gdzie rodzice wraz z dziećmi mogą poznać prawa natury w ciekawy sposób, przy pomocy prostych doświadczeń. Na zwiedzających czeka kilka tras tematycznych dostosowanych do zainteresowań i wieku uczestników. I choć obiekt znajduje się dość daleko od centrum miasta (ul. Rubież 46, kier. Naramowice), warto tu zajrzeć, zwłaszcza jeśli chcemy zająć młodych odkrywców świata 🙂
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 735 981 666 lub na stronie internetowej

 

 

 

0 Komentarze

Skomentuj artykuł