Błogosławiony w Jaszkowie

Co robić w niedzielę? Quest

Tego questa rozwiązaliśmy w czasie wycieczki Szlakiem Najdłuższej wojny nowoczesnej Europy   i było to bardzo miłe urozmaicenie.   Ulotkę do gry wydrukowaliśmy sobie wcześniej tutaj.

Pomimo tego, że trasa jest bardzo krótka i przejście jej zajęło nam niecałe pół godziny, to było bardzo ciekawe pół godziny.

Dowiedzieliśmy się, że Edmund Bojanowski w Jaszkowie założył nowicjat Sióstr Służebniczek i że zgodnie ze swoim życzeniem właśnie tu został pochowany. Wiele lat później jego doczesne szczątki zostały przeniesione do …. I to jest właśnie zagadka, którą uda się rozwiązać, bo przejściu całej trasy 🙂

Jest możliwość zwiedzenia po drodze malutkiej Izby Muzealnej poświęconej Zołożycielowi. W ulotce znajdziecie numer telefonu do pana kościelnego. Jeśli tylko jest na miejscu, na pewno przyjdzie otworzyć. Można się też wcześniej umówić na konkretną godzinę.

Na zakończenie można też odwiedzić znajdujące się po sąsiedzku Centrum Hipiki Antoniego Chłapowskiego. Miejsce ciekawe nie tylko dla miłośników jazdy konnej.

0 Komentarze

Skomentuj artykuł