Jeśli nie macie pomysłu na krótkie weekendowe wyjście, to zapraszam na spacer po Ostrowie Tumskim z questem z mojej ulubionej serii Wielkopolskie Questy. Jest to również doskonała forma zwiedzania z dziećmi.
Potrzebna będzie tylko ulotka, którą można wydrukować ze strony internetowej regionwielkpolska.pl.
Na trasę wyruszamy koło Mostu Jordana po stronie Ostrowa Tumskiego. Z tego miejsca jest chyba najładniejszy widok na katedrę.
Ostrów to wyspa, tum to katedra,
nazwę poznałeś, rzecz to jest pewna.
Katedra przed Tobą wieżami zwieńczona,
dwiema od frontu, trzema z tyłu pięknie ozdobiona.
Nigdzie nie znajdziesz wież tyle w kościele,
tylko w Poznaniu, mój drogi aniele!
Wędrujemy uliczkami i zaułkami wyspy dostrzegając wiele ciekawych detali. Zaskakuje nas katedra, której wieże widoczne są z wielu różnych zakątków Ostrowa Tumskiego, zwłaszcza zimą, kiedy widoku nie przesłaniają korony drzew.
Czy wiecie, że przed wojną na Ostrów Tumski zajeżdżały tramwaje? Z questem odkrywamy miejsce, gdzie w bruku zachowały się zabytkowe tory.
Oglądamy jedyny w Poznaniu dom kryty gontem!
Dowiadujemy się kim był rex ambulans (!) Prawda, że to ciekawe?
A na koniec docieramy do miejsca, gdzie czekała na nas skrzynia skarbów z kolejną pieczęcią do kolekcji.
0 Komentarze