Audioprzewodnik po Poznaniu

poznań katedra ostrów tumski atrakcje

Zwiedzanie Poznania z audioprzewodnikiem

Wybierając się do Poznania szukasz w Internecie pomysłów i inspiracji, aby zobaczyć ciekawe miejsca, poznać niezwykłe historie, nie przeoczyć ciekawostek, które są niekiedy na wyciągnięcie ręki.

Tutaj chciałabym zaproponować oprócz lektury bloga jeszcze inną formę zwiedzania jaką jest audioprzewodnik.

Wspólnie z aplikacją guideU nagrałam kilka tras po Poznaniu, w czasie których jestem Twoim przewodnikiem na wyłączność.

Czym jest aplikacja guideU?

Aplikacja guideU to zbiór audioprzewodników nagranych przez lokalnych przewodników i pasjonatów, którzy opowiadają o swoich miastach. Każda z tras składa się z odcinków, odpowiednio zaznaczonych na mapie, a do każdego etapu jest oddzielna opowieść ilustrowana fotografiami. Niektóre trasy zostały wzbogacone o zadania i zagadki, dzięki którym pozornie zwykły spacer okazuje się z prawdziwą przygodą.

Z aplikacji możesz skorzystać wyłącznie na smartfonie. Nie ma możliwości odsłuchania nagrań z komputera stacjonarnego.

Poszczególne trasy są dostępne po uiszczeniu niewielkiej opłaty, a wtedy każdą z opowieści możesz odsłuchać dowolną ilość razy.

Trasy guideU po Poznaniu

Aby zwiedzić najpopularniejsze miejsca w Poznaniu przygotowałam dla Was kilka tras:

Audioprzewodnik Poznańskie legendy

To spacer z Ostrowa Tumskiego przez Chwaliszewo na Stary Rynek, w czasie którego poznacie dwanaście poznańskich legend. Będą wśród nich te popularne jak ta o poznańskich koziołkach czy założeniu Poznania, ale znajdą się również te mniej oczywiste jak np. legenda o tym, jak zbudowano poznańską farę. Każda z legend ilustruje inny fragment historii miasta, co sprawia, że zarówno dzieci jak i dorośli z zainteresowaniem wysłuchają tych opowieści. Aby zwiedzanie było jeszcze ciekawsze, na trasie przygotowałam dla Was zagadki, których rozwiązanie złoży się na końcowe hasło.

Audioprzewodnik Ostrów Tumski w Poznaniu

Spacer po Ostrowie Tumskim to opowieść o najstarszej części Poznania, w miejscu gdzie zaczęła się historia miasta i historia Polski. Zobaczycie tu najstarszą na ziemiach polskich katedrę, zobaczycie jak duży, a właściwie jak mały był Poznań w czasach Mieszka I, gdzie jeździły pierwsze tramwaje, wysłuchacie historii o wędrującym moście i wiele, wiele innych. Spacer zakończymy na Śródce, niewielkiej dzielnicy, która niegdyś była oddzielnym miastem, po wojnie skazano ją na zagładę, a dziś jest jednym z najpopularniejszych zakątków miasta z najbardziej znanym w Polsce trójwymiarowym muralem.

katedra poznań, ostrów tumski atrakcje, ciekawe miejsca do zwiedzenia, zabytki

Audioprzewodnik Stary Rynek w Poznaniu.

Poznański ratusz z koziołkami, kolorowe kamieniczki z podcieniami, Wzgórze Przemysła z zamkiem czy niezwykła fara to tylko niektóre z obiektów, które zobaczycie w czasie spaceru z audioprzewodnikiem. W czasie mojej opowieści będzie niewiele dat, ale za to mnóstwo smaczków, anegdot i historyjek, które na długo pozostaną w pamięci. Dodatkowo na tej trasie będziesz miał do rozwiązania zagadki, które pozwolą dostrzec niewidoczne na pierwszy rzut oka detale.

poznań stary rynek, wielkopolska atrakcje, ciekawe miejsca w wielkopolsce, co zwiedzać w poznaniu

Stary Rynek w Poznaniu to nie tylko ratusz i koziołki,

Jak korzystać z audioprzewodników guideU?

Aby skorzystać z audioprzewodników po Poznaniu, pobierz na swój smartfon aplikację guideU w wersji na Android lub iPhone. Sama aplikacja jest bezpłatna, natomiast poszczególne trasy są dostępne po uiszczeniu niewielkiej opłaty, po czym można z nich korzystać bez ograniczeń. Abyś wiedział, że nie kupujesz kota w worku, możesz bezpłatnie odsłuchać początkowego fragmentu każdego nagrania i ocenić czy podoba Ci się ten sposób narracji.

Każda trasa jest podzielona na etapy z zaznaczonymi punktami na mapie, do których poprowadzi Cię nawigacja.

Dodatkowo, aby uatrakcyjnić zwiedzanie, niektóre trasy posiadają do rozwiązania zadania i zagadki.

A co najważniejsze, każdego zakupionego nagrania możesz wysłuchać dowolną ilość razy, możesz słuchać i zwiedzać w dowolnym tempie, w dowolnym momencie możesz wrócić do nagrania i przypomnieć sobie co ciekawego zobaczyłeś w Poznaniu, a na zakończenie powiedzieć – a to ciekawe!

 

0 Komentarze

Skomentuj artykuł