Aleksandra Warczyńska, wielkopolska, instruktor questingu, przewodnik po poznaniu

Nazywam się Aleksandra Warczyńska i od kiedy sięgnę pamięcią gdzieś mnie nosi. Na pierwszy samodzielny (bez rodziców) wyjazd pojechałam mając 6 lat, a trwał on – bagatela! – 6 tygodni! 

Dzisiaj wędrując wielkopolskimi ścieżkami, przekonuję się jak wiele prawdy tkwi w znanym sloganie „cudze chwalicie, swego nie znacie”.  Mam to szczęście, że mogę Wielkopolskę pokazywać innym. Wspólnie odkrywamy jej tajemnice, historię i współczesność, ciekawych mieszkańców i piękno przyrody. Zaglądamy do miejsc znanych, tych z pierwszych stron przewodników i na nowo się nimi zachwycamy. Ale z jeszcze większą ochotą trafiamy do zakątków mało znanych, do miejsc gdzie kończy się droga.

Nie jeżdżę na rowerze, nie biegam, nie uprawiam sportów ekstremalnych. Powoli ale do przodu 😉 docieram do miejsc pozornie nieciekawych odkrywając ich niezwykłe historie. I o tych historiach chciałabym w tym miejscu opowiedzieć. Do poznawania takich miejsc i historii idealnie nadają się edukacyjne gry terenowe zwane questami, które namiętnie rozwiązuję i układam.

Choć nie jestem nauczycielem, mam w sobie ducha edukatora. Ta strona nie będzie więc pamiętnikiem z podróży, a raczej zbiorem propozycji  ciekawego odkrywania WielkoPolski. W przeważającej części Wielkopolski, która jest mi najbliższa, ale i Polski, po której równie chętnie wędruję.

Mam nadzieję, że po lekturze umieszczonych tu artykułów postanowicie wyruszyć na szlak, dotrzeć do małych miasteczek i wiosek, odkryć wspólnie ze mną ich niezwykłe historie, stwierdzając na koniec „A to ciekawe!”.