Gdzie na randkę w Poznaniu?

randka w poznaniu, gdzie na randkę, niebanalna randka

Pomysły na niebanalną randkę nie tylko w Walentynki

Wielu z nas szukało miejsca na niebanalną randkę, żeby to było coś innego niż kino, kawiarnia i spacer. Coś, czym można zaskoczyć drugą połówkę, coś co wywoła emocje, które jeszcze długo będziecie wspominali. A ponieważ wychodzę z założenia, że nic tak nie integruje jak wspólne działania, to moje propozycje będą taką właśnie aktywną integracją 🙂

randka w Poznaniu, romantyczny nocleg, hotel w centrum,

Zaczynamy więc od mojej ulubionej formy spędzania czasu, która doskonale sprawdza się bez względu na porę roku.

Tajemnicza randka czyli odkrywanie tajemnic z questami

Quest to spacer z przygodami, z czasem na rozmowę i na rozwiązywanie zagadek, które prowadzą do … skrzyni skarbów. A po drodze odkrywamy tajemnice. Questy prowadzą na wyprawy w miejsca nieoczywiste, wolne od tłumów, często romantyczne. Są questy, które można rozwiązywać w pomieszczeniach zamkniętych, jak np. trasa po Zamku Cesarskim w Poznaniu czy w Muzeum Łowiectwa w Uzarzewie.
W Wielkopolsce mamy blisko dwieście tras questowych i ciągle powstają nowe. Są więc takie miejsca, gdzie można wybrać się na weekend i na pewno nie będziecie się nudzić.
W samym Poznaniu jest ich chyba siedem, na terenie powiatu poznańskiego ponad dwadzieścia. Jedna z nich prowadzi wokół urokliwego pałacu w Będlewie, gdzie można wynająć miejsca noclegowe z posiłkiem.
Dodatkowym bonusem jest fakt, że zabawa questami jest bezpłatna (no chyba, że odbywa się na terenie, gdzie obowiązuje bilet wstępu).

Udało mi się poznać pary, które tak się zakręciły w questowanie, że stanęły na ślubnym kobiercu, a w prezencie ślubnym dostały… questy 🙂

Tu na stronie internetowej znajdziecie bazę tras w Wielkopolsce oraz mapkę z zaznaczonymi questami.

wielkopolskie questy

Z ulotką questową wyruszamy na trasę

Gorąca randka czyli spacer w Palmiarni

Miejsce niby oczywiste, ale z gatunku tych, które się nie nudzą. Miejsce atrakcyjne o każdej porze roku. Latem wśród zieleni spacer po zacienionych alejkach daje uczucie chłodu, a zimą namiastkę wyprawy do ciepłych krajów. Jeśli zostało w Was odrobinę dziecka, to możecie się zabawić w odkrywcę, który zbiera kolekcję pieczątek 🙂

A na koniec spaceru można zasiąść do pysznej szarlotki w kawiarence 7 Kontynentów. Drobnym mankamentem są krótkie godziny otwarcia – do godz. 17.00

Godziny otwarcia, ceny biletów oraz informacje o wydarzeniach znajdziecie na stronie internetowej Palmiarni.

palmiarnia poznań, atrakcje ciekawe miejsca w poznaniu na weekend, co warto zobaczyć

Randka w ciemno czyli oglądamy świat palcami

Niezwykłe miejsce, w którym wizyta na długo pozostaje w pamięci i nie pozostawia człowieka obojętnym. Niewidzialna ulica to zanurzenie się w świecie ciemności, w miejscu bez dostępu światła, w świecie, który jest codziennością osób niewidzących. W szatni zostawiamy kurtki, torby, telefony, okulary (te w ciemności i tak będą niepotrzebne), wszystko co może być jakimkolwiek źródłem światła. Dalej udajemy się tylko w towarzystwie niewidomego przewodnika, gdzie pozostałymi zmysłami poznajemy znany – nieznany świat. Mieszkanie widziane przy pomocy dłoni, ulica poznawana głównie przy pomocy słuchu. Tam nic nie jest oszukane, nic nie jest na niby. W Niewidzialnej ulicy doświadczamy świat taki sam, ale inny.

Po zwiedzeniu niewidzialnego świata jest jeszcze spotkanie z gospodarzami tego miejsca, w czasie którego w swobodnej rozmowie opowiadają o blaskach i cieniach ich codzienności.

Ze względu na ograniczoną ilość osób, które mogą wejść do poszczególnych pomieszczeń najlepiej umówić się na konkretną godzinę. Kontakt i informacje na stronie internetowej.

Poznań Niewidzialna ulica

Szachy dla niewidomych

Skoro jesteśmy w klimacie świata, którego nie widać, to warto wspomnieć o niezwykłej restauracji, jaką niewątpliwie jest

Co dziś razem zjemy? Czyli Dark Restaurant

To restauracja, w której goście spożywają posiłek w absolutnej ciemności. Wejście jest możliwe tylko po wcześniejszej rezerwacji. Na wstępie deklarujemy swoje kulinarne upodobania, czego zdecydowanie nie lubimy, a następnie gęsiego, z ręką na ramieniu przewodnika z noktowizorem na głowie udajemy się na salę restauracyjną i czekamy na posiłek. Możemy zdecydować się na jedzenie sztućcami lub ręką (wszak nikt tego nie widzi). A na stole obok talerzy ustawiona jest miseczka z wodą do obmycia palców.
Po zakończonym posiłku również w towarzystwie przewodnika opuszczamy salę i dopiero tam w recepcji następuje chwila prawdy, czyli zgaduj-zgadula – co właśnie zjedliśmy.

Kontakt i informacje

Ładny uśmiech proszę czyli sesja fotograficzna

W dzisiejszych czasach, gdzie dostępność fotografii jest praktycznie niczym nie ograniczona wydaje się, że nie ma nic prostszego niż fajne zdjęcie. I choć Internet pełen jest poradników z których można wyczytać jak zrobić fantastyczne zdjęcia, to ciągle ta wiedza wydaje się tajemną.
Z resztą czym innym jest bezkrytyczne pstrykanie, a czym innym udział w sesji fotograficznej jako model. Sesja, w której można się przebrać za super bohatera, czarny charakter, księżniczkę, średniowiecznego wojownika, Indiankę czy jakąkolwiek dowolną postać to przecież świetna zabawa no i przednia pamiątka na lata.

Nie polecam tu konkretnego fotografa. Oferty znajdziecie w Internecie, na Groupon.pl, na allegro czy innych portalach. Z rozpiętością cenową ogromną w zależności od miejsca sesji, popularności i kreatywności fotografa. Przed podjęciem decyzji przejrzyjcie zdjęcia z port folio, porozmawiajcie, sprawdźcie, czy fotograf da się lubić, czy da się z nim nawiązać nić sympatii. W końcu ma to być doskonała zabawa, a nie droga przez mękę.

Przez żołądek do serca czyli warsztaty kulinarne

Wiele prawdy jest w powiedzeniu, że przez żołądek do serca. Nie każdy z nas jest mistrzem rondla, a nawet jeśli kuchnia jest naszym żywiołem, to warsztaty kulinarne mogą być świetną przygodą. Koniecznie we dwójkę, pod warunkiem, że udział w nich sprawi Wam obojgu przyjemność. Wybór ofert jest bogaty, zarówno pod względem osób prowadzących, jak i różnorodnych dań, kuchni tradycyjnej czy z różnych zakątków świata. O różnych porach roku pojawiają się oferty sezonowe na wypiek i dekorację pierniczków, na mazurki, na przetwory owocowe czy dania z grzybów.
A potem już w domowym zaciszu będzie czas na samodzielne doskonalenie nowych umiejętności i romantyczną kolację we dwoje, bo przez żołądek do serca!

Wystrzałowa randka

czyli wizyta na strzelnicy. Śmiało można powiedzieć, że to będzie wystrzałowa randka 😉 Dla wielu z Was będzie to pierwszy raz, kiedy będziecie mieli w ręce broń. Wybór jest ogromny począwszy od małych pistoletów, na karabinach maszynowych skończywszy. Można po prostu umówić się na konkretny dzień, a można w formie prezentu zakupić voucher do zrealizowania w dogodnym terminie. Ze względu na ograniczoną liczbę torów, ważne jest, aby umówić się na konkretny termin. I nie obawiajcie się, bo przed każdym strzelaniem jest spotkanie z instruktorem 🙂 Może to będzie początek Waszej wspólnej pasji?

Kontakt i informacje

Randka z adrenaliną

Taką zapewni Wam wizyta na Farmie Adrenaliny. I tu jest wiele różnorodnych możliwości, z których każda jest wyzwaniem. Każda to zadanie do wykonania, w których sprawdzicie się jako drużyna, albo jako przeciwnicy. Pakiety oferują przejazdy samochodem terenowym z dużą ilością błotka 😉 gry terenowe z czytaniem mapy, kompasem i GPS, ściany wspinaczkowe i inne takie. Czyż to nie najlepsza szkoła dla związku? A po takiej eskapadzie aby ostudzić emocje najlepiej usiąść przy ognisku, przytulić się i powspominać rajdową wyprawę.

Kontakt i informacje

Wznieś się ponad przeciętność czyli randka w tunelu aerodynamicznym

I bynajmniej nie chodzi tu o lot samolotem (choć to też dobry pomysł na randkę), ale o lot w tunelu aerodynamicznym. Już teraz można polatać w Lesznie, ale taką atrakcję też wkrótce będziemy mieli w Poznaniu. Lot odbywa się w specjalnym kombinezonie i kasku, w tubie, do której od dołu jest wtłaczane pod dużym ciśnieniem powietrze. Pęd powietrza jest na tyle duży, że pozwala na uniesienie człowieka w górę. Tuba, w której się lata jest przezroczysta, więc piękne widoki gwarantowane.
Poniżej podaję dwa linki. Jeden do Leszna, a drugi do powstającego obiektu w Poznaniu (w chwili obecnej można latać w Bydgoszczy i w Gdańsku)
Leszno
Poznań

Randka z widokiem czyli zdobywamy koronę wież widokowych

A co powiecie na cykl randek w poszukiwaniu najładniejszego widoku na Poznań? Począwszy od tych najbardziej oczywistych jak wieża widokowa na zamku Przemysła czy wieża na Szachtach, a skończywszy na miejscach zupełnie nieoczekiwanych. No i może zrobi się z tego taka osobista rywalizacja na najbardziej niezwykły widok? Listę miejsc z bezpiecznymi 😉 punktami widokowymi na Poznań znajdziecie w oddzielnym artykule.

poznań wieża widokowa, punkt widokowy w poznaniu, ciekawe miejsca, atrakcje, co zobaczyć i zwiedzić w poznaniu z dzieckiem

Randka z kulturą czyli Muzea w Poznaniu

Wiem, że muzea nieczęsto są wybierane jako miejsce na randkę. Ale może warto spróbować? Niektóre z nich są na prawdę ciekawe, interaktywne, unikalne. Więcej o muzeach w Poznaniu przeczytacie w oddzielnym artykule.

Podzielcie się pomysłami na ciekawą randkę, na ulubione miejsce, na śmieszną historię 🙂

 

2 Komentarze
  • Marcin

    Odpowiedz

    Fajny pomysł na artykuł 🙂 Ciekawe miejsca do odwiedzenia we dwoje 🙂

    • Aleksandra Warczyńska

      Mam nadzieję, że moje propozycje zaowocują niezapomnianymi wrażeniami 🙂

Skomentuj artykuł