Edmund Bojanowski gra terenowa dla dzieci

wielkopolska, ciekawe miejsca w wielkopolsce, co zwiedzać w wielkopolsce, gdzie pojechać w wielkopolsce, wielkopolska z dzieckiem, Niedziela co robić?Co robić w niedzielę? Quest

Edmund Bojanowski Jaszkowo

Tego questa rozwiązaliśmy w czasie wycieczki Szlakiem Najdłuższej wojny nowoczesnej Europy   i było to bardzo miłe urozmaicenie.   Ulotkę do gry wydrukowaliśmy sobie wcześniej tutaj.

Pomimo tego, że trasa jest bardzo krótka i przejście jej zajęło nam niecałe pół godziny, to było bardzo ciekawe pół godziny.

Dowiedzieliśmy się, że Edmund Bojanowski w Jaszkowie założył nowicjat Sióstr Służebniczek NMP i że zgodnie ze swoim życzeniem właśnie tu został pochowany. Wiele lat później jego doczesne szczątki zostały przeniesione do …. I to jest właśnie zagadka, którą uda się rozwiązać, po przejściu całej trasy 🙂

Jest możliwość zwiedzenia po drodze malutkiej Izby Muzealnej poświęconej Zołożycielowi. W ulotce znajdziecie numer telefonu do pana kościelnego. Jeśli tylko jest na miejscu, na pewno przyjdzie otworzyć. Można się też wcześniej umówić na konkretną godzinę.

Na zakończenie można też odwiedzić znajdujące się po sąsiedzku Centrum Hipiki Antoniego Chłapowskiego. Miejsce ciekawe nie tylko dla miłośników jazdy konnej.

Jeśli interesuje Was postać bł. Edmunda Bojanowskiego, możecie udać się do Górki Duchownej, gdzie przy sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia znajduje się niewielka izba pamięci – pokój w którym spędził ostatnie miesiące życia i gdzie zmarł.

2 Komentarze
 • Negatyw

  Odpowiedz

  Quest służy głównie promocji noclegowni miejsca docelowego – tak zresztą jest pieczątka. Powinni zwracać paliwo! Zdecydowanie nie polecam.

  • Aleksandra Warczyńska

   Quest w Jaszkowie opowiada o postaci bł. Edmunda Bojanowskiego. Z tą postacią kojarzy się przede wszystkim Luboń, a Jaszkowo, choć istotne dla założonego przez niego Zgromadzenia jest stosunkowo mało znane. Z Jaszkowem natomiast kojarzy się przede wszystkim ośrodek jeździecki Antoniego Chłapowskiego. I nawet stali bywalcy ośrodka, nie wiedzą o położonym dosłownie przez płot gotyckim kościółku z niezwykłą historią. Quest kończy się w agroturystyce, bo po pierwsze budynek ten jest istotną częścią całej opowieści, a poza tym skrzynia skarbów jest tam zwyczajnie bezpieczna.
   Mam nadzieję, że inne questy bardziej Cię, Negatywie zadowolą. A jeśli nie, to polecam inną formę zwiedzania 🙂

Skomentuj artykuł